Frais de livraison calculés lors du paiement.
shipping
Estimation des frais de livraison
Description
KEY FEATURES
Model Number: C063GJK4540025B
Horsepower: 3/4 HP (0.6 kW)
Phase: 1
Poles: 4
Speed: 1725 RPM (60 Hz) / 1425 RPM (50 Hz)
Voltage: 115 / 230 V
Frequency: 60 / 50 Hz
Frame: 56 – Shaft Code Z
Stator Diameter: 6.3 in – Stack: 3 in
Mounting: Flange
Enclosure: TEFC
Rotation: Reversible
Service Factor: 1.0
Insulation Class: B – Ambient 40 °C
Bearings: 6203 (DE & ODE)
Capacitor: Start – 677.25 µF